Konfiguracja Profilu Firmy w Google Moja Firma. Przykład.

Spotykamy się u wielu klientów z problemem, że w wynikach wyszukiwania Google, w części z informacjami o firmie, wyświetlane są niepoprawne dane. Klienci często uważają, że nie mają na to wpływu. Nic bardziej mylnego. Na przykładzie Gabinetu Okulistycznego pokażemy, w jaki sposób konfigurować i korzystać z Google Moja Firma lub inaczej Profilu Firmy.

Bezpłatna usługa Profil Firmy w Google.

Usługa Profil Firmy w Google to dawniej Google Moja Firma. Choć nazwa zmienia się co jakiś czas, Google utrzymuje usługę bezpłatnie i dodaje nowe funkcjonalności, integrując w niej większe i mniejsze usługi. W ramach usługi każdy właściciel firmy ma możliwość zaprezentować produkty i usługi, dane kontaktowe, może uzyskać opinie od klientów oraz komunikować się z nimi przy pomocy tworzonych aktualności (grafika, tekst i wezwanie do działania). Nowy dashboard tej usługi prezentuje również najważniejsze statystyki profilu. Jak każda biznesowa aplikacja usługa wysyła powiadomienia e-mail z podsumowaniem skuteczności profilu. 

Konfiguracja usługi Profil Firmy.

W oparciu o rekomendacje ze strony https://www.google.pl/intl/pl_pl/business/ oraz dobre praktyki możesz sam konfigurować Profil Firmy i uzupełnić podstawowe dane. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że nie każdy profesjonalista (dentystka, ortopeda, mechanik samochodowy, krawcowa, księgowa itp.), jest specjalistą od konfiguracji kont Google i ma czas na czytanie i oglądanie poradników Google. Dodatkowo powinieneś mieć smykałkę do kreowania wizerunku firmy, pisania efektywnych tekstów, rozumienia logiki Google i umiejętności zarządzania hasłami. Tak więc wielu klientów korzysta z naszych usług, szczególnie, że dla nas konfiguracja jest prosta, a czas jej wykonania krótki i przewidywalny.

Najczęstszy problem z wizytówką Google.

Wielokrotnie widzicie zapewne w wynikach wyszukiwania Google nieprawidłowe informacje o firmie, którą wyszukaliście i znacie. To nic innego niż nieskonfigurowany Profil Firmy w Google. Na drodze do poprawnej konfiguracji staje najczęściej konieczność założenia "konta w Google" i dalej jego autoryzacja. Amator może się w tym łatwo zgubić, szczególnie, że do ogarnięcia są również dane w Google Maps. Zobaczcie poniżej Profil Firmy przed konfiguracją.

Google Moja Firma przyklad

Konfiguracja wizytówki Profil Firmy w Google - case study.

Po zakończeniu prac nad serwisem internetowym dla gabinetu lek. med. Grzegorza Pfeiffera, rozpoczęliśmy prace nad jego "promocją" w wyszukiwarce Google. Ponieważ prawo nie pozwala na promocję usług medycznych, jedynym rozwiązaniem jest pozycjonowanie firmy. Elementem takiego działania jest między innymi, poprawna konfiguracja wizytówki w Google. Krok po kroku porządkowaliśmy sprawy związane z kontem Google, hasłami i autoryzacją konta. Skończyliśmy na uzupełnieniu wizytówki poprawnymi danymi i informacjami o firmie.

Czas realizacji to 2h. Tyle właśnie zajmuje profesjonalna konfiguracja Profilu Firmy w Google, jeśli macie ją dobrze zaplanowaną i przygotowaną. Kolejne dwie godziny spędziliśmy przy kawie, wodzie i herbacie na omówieniu efektów prac i szkoleniu klienta z zasad posługiwania się kontem Google. 

Kluczowe elementy konfiguracji Profilu Firma w Google.

Choć na pierwszy rzut oka konfiguracja jest prosta, wymaga wielu umiejętności biznesowych, marketingowych i sprzedażowych. Dla gabinetu lekarskiego Grzegorza Pfeiffera przygotowaliśmy: 

 1. Grafikę reklamową/ wizerunkową.
  Zastosowana grafika to ważny element wpływający na wiarygodność firmy. To ta część prezentacji, która może zachęcić klienta lub zniechęcić. Ponieważ do potrzeb serwisu WWW przeprowadziliśmy sesję zdjęciową z klientem, mieliśmy wiele znakomitych zdjęć do zastosowania. Zdjęcia występują również w serwisie WWW, więc użytkownik bez problemów może zidentyfikować naszego klienta.

 2. Aktywowaliśmy przyciski funkcjonalne.
  Uzupełniliśmy profil danymi klienta, dzięki czemu aktywowaliśmy widoczność takich przycisków jak: ZADZWOŃ, TRASA, UDOSTĘPNIJ i WITRYNA.

 3. Zmieniliśmy i precyzyjnie określiliśmy lokalizację gabinetu klienta na Google Maps.
  Wprowadziliśmy prawidłowe dane adresowe w usłudze Google Maps, co umożliwiło łatwe odszukanie lokalizacji klienta na mapie wraz z możliwością wyznaczania trasy.

 4. Zmieniliśmy i określiliśmy godzin otwarcia i zamknięcia gabinetu.
  Uzupełniliśmy profil informacjami o godzinach działania gabinetu. To chyba najprostsza część konfiguracji konta.

 5. Ustawiliśmy przekierowanie z wizytówki Google do formularza umówienia wizyty na stronie WWW.
  Ponieważ celem wszystkich działań promocyjnych jest skierowanie ruchu do serwisu WWW, przekierowaliśmy ruch z wizytówki do formularza rejestracji wizyt online.

Wizytówka Profilu Firma - po zmianach.

Widok wizytówki po przeprowadzeniu konfiguracji wizytówki w Google.

Profil Firmy w Google

Szkolenie z zakresu promocji firmy w Google.

Elementem usługi pozycjonowania serwisów WWW lub jak w tym przypadku konfiguracji Profilu Firma w Google jest szkolenie z zakresu podstaw Google Marketingu oraz Social Media Marketingu. To dziedziny, których podstawy powinien znać każdy marketer lub przedsiębiorca. Szkolenie obejmuje tematy:

 • Aktualizacja wizytówki Google Profil Firmy,
 • Podstawy pozycjonowania w wyszukiwarce Google,
 • Podstawy reklamy w GoogleAds,
 • Komunikacja z wykorzystaniem Social Media,
 • Reklama na Facebook i Instagram

Szkolenie trwa od 4h do 12h w zależności od poziomu zaawansowania klienta oraz zakresu, jaki go interesuje.

Po zakończeniu projektu i szkoleniu, poprosiliśmy klienta o opinię o naszej usłudze. Cieszy nas, że wyraził się o nas pozytywnie i poleca nasze usługi.  

„Polecam HONKI bo mają fajny styl i można na nich polegać. Kluczowe było dla mnie kompleksowe rozwiązanie, a na dziś wsparcie w rozwoju.” Grzegorz Pfeiffer

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie lokalne

Google ads i youtube ads

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zadzwoń do nas

Czekamy na Twój telefon.
Poniedziałek – piątek: godz. 9:00 – 17:00

HONKI Search

ul. Ratajczaka 26/5, 61-815 Poznań, Polska

tel. + 48 61 852 83 00

E-mail: hi@honki.pl

Na GoogleMaps