Pozycjonowanie lokalne w Google.

Google od kilku lat przy wyświetlaniu wyników wyszukiwania bierze pod uwagę lokalizację z jakiego nastąpiło zapytanie w wyszukiwarce Google. Celem takiego działania jest wyświetlanie na pierwszych miejscach najbardziej "dopasowanych" geograficznie wyników. Ma to sens jeśli zasięg działania firmy jest lokalny, ale czy ma sens jeśli firma działa w całym kraju?

Czym jest w Google wyszukiwanie lokalne?

Wydaje nam się zupełnie naturalne, że wyszukując z określonej lokalizacji (np. Berlin, Poznań, Warszawa, Katowice) sugerowane nam będą wyniki i miejsca najbliżej nas (lokalizacji, z której wyszukujemy).

Google opisuje to tak: „Gdy szukasz czegoś w Google, używamy Twojej lokalizacji, by wyświetlić najtrafniejsze wyniki. Jeśli jesteś np. w Katowicach i wyszukasz hasło kawiarnie, zobaczysz kawiarnie w pobliżu.” https://support.google.com/websearch/answer/179386?co=GENIE.Platform%3DDesktop&oco=1

Dokładnie tak działa to w wyszukiwarce Google i bynajmniej nie musimy wpisać w oknie wyszukiwarki konkretnej lokalizacji, czyli np. miasta w jakim się znajdujemy. Google ma sposoby na lokalizowanie użytkowników i z nich korzysta. Poza lokalizacją fizyczną sugerowanego miejsca na wynik wyszukiwania ma wpływ opinia użytkowników Google wyświetlana w wynikach wyszukiwania w formie gwiazdek.

Nie bądźcie zaskoczeni jeśli nagle Wasza strona WWW pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania! Sprawdźcie, czy nie jesteście zalogowani w Google. Po zalogowaniu się w Google algorytm wyszukiwania najlepiej dopasowanych wyników dołącza kolejne kryterium, czyli wyświetlane przez Was wcześniej strony WWW.

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

To nic innego jak działania mające na celu zwiększenie widoczności strony WWW klienta w okolicy jego miejsca pracy np. miejscowości lub województwie. Dla firm działających w całym kraju pozycjonowanie lokalne ma mniejsze znaczenie. Kilka kryteriów oceny dokonywanej przez Google:

  • poprawność przygotowania wizytówki w usłudze Google Moja Firma
  • poprawność uzupełnienia danych w Google Maps
  • poprawność przygotowania strony internetowej firmy, tak zwane On-page SEO
  • popularność adresu strony internetowej (domeny) firmy w Internecie zwane Off-page SEO
  • jakość treści umieszczonej na stronie internetowej firmy

Wszystkie kryteria i zabiegi Google służą temu, aby użytkownik wyszukiwarki otrzymał najtrafniejsze i najlepsze wyniki, wspierając jednocześnie lokalny biznes. Zobaczcie Case study pozycjonowanego przez nas lokalnie serwisu http://okulista-pfeiffer.pl/

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie lokalne

Google ads i youtube ads

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zadzwoń do nas

Czekamy na Twój telefon.
Poniedziałek – piątek: godz. 9:00 – 17:00

HONKI Search

ul. Ratajczaka 26/5, 61-815 Poznań, Polska

tel. + 48 61 852 83 00

E-mail: hi@honki.pl

Na GoogleMaps