Pozycjonowanie strony WWW Twinson. Case study.

Pozycjonowanie strony WWW Twinson nie jest łatwe ze względu na dużą obecność konkurencji w wynikach wyszukiwania Google. W przypadku marki Twinson wizerunek w Internecie oraz widoczność w wynikach wyszukiwania Google tworzyliśmy od zera.

Pozycjonowanie strony WWW

Firma Deceuninck jest producentem systemu tarasowego Twinson, składającego się z trzech znakomitych produktów: deski kompozytowej Majestic Massive Pro, deski kompozytowej Essential Terrace oraz deski tarasowej kompozytowej Character Massive. Bardzo wysokiej jakości produkty kompozytowe oferowane są wyłącznie przez sieć dystrybutorów, którzy realizują również jej montaż. Przez wiele lat promocja produktów spoczywała na barkach dystrybutorów, stąd również w Google ich serwisy internetowe i sklepy internetowe zajmowały najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. W tej sytuacji zostaliśmy włączeni, aby zadbać o dobre pozycje w wynikach wyszukiwania nowej, oficjalnej strony internetowej producenta Twinson. 

Audyt SEO

Prace nad serwisem WWW rozpoczęliśmy od uzupełnienia wraz z klientem briefu. Określiliśmy stan marki Twinson na dziś i oczekiwane w przyszłości rezultaty. Po części biznesowej przeszliśmy do działań z zakresu SEO. Skupiliśmy się wyłącznie na wyszukiwarce Google. Nastąpił etap analiz i estymacji potencjalnego ruchu. Audyt SEO był jego naturalnym elementem. Działania na tym etapie obejmowały:

 • analizę konkurencji, na którą składały się: analiza pozycji konkurencji w wynikach wyszukiwania, jakości technicznej serwisów WWW, jakości merytorycznej serwisów WWW, użyteczności oraz prowadzących do nich linków,
 • analizę dostępnych domen internetowych (adresów),
 • analizę fraz kluczowych, które są wartościowe dla klienta oraz te wartościowe dla generowanego ruchu,
 • analizę i szacunki dotyczące potencjalnego ruchu.

Po analizach i dokładnym określeniu budżetu rozpoczęliśmy prace nad strategią wdrożenia serwisu WWW i jego promocji. Wybrany został funkcjonujący do dziś adres www.tarasy-twinson.pl Postawiliśmy na domenę zawierającą nazwę marki Twinson oraz wyraz określający grupę produktową, czyli tarasy. Dzięki takiej kombinacji wyrazów, ułatwiliśmy Google indeksację strony na słowa brandowe (Twinson) oraz wskazaliśmy grupę produktową (tarasy) Konto hostingowe wykupione zostało w Honki Software House, korzystającej z międzynarodowego operatora OVH

Realizacja serwisu WWW

Prace nad serwisem WWW realizowane były wraz z zespołem Honki Digital Agency. Projektanci i developerzy realizowali projekt, mając na uwadze wytyczne dotyczące SEO. Uniknęliśmy dzięki temu fazy optymalizacji po wykonaniu serwisu WWW. Czas realizacji był krótszy, niż zakładaliśmy, dzięki wykonaniu całości prac pod jednym dachem. Treści otrzymane od klienta, były wystarczająco dobre na start. Po kilku miesiącach od uruchomienia rozpoczęliśmy prace nad nowymi treściami, które niosły eksperckie informacje, odpowiednio wpisane w przyjętą strategię SEO

Pozycjonowanie serwisu WWW tarasy-twinson.pl

Pozycjonowanie marki Twinson jako takiej przebiegło bez większych problemów. Serwis klienta pojawił się w większości wyników wyszukiwania na frazy brandowe. Na tym nam zależało w pierwszej kolejności. Ponieważ pozycjonowanie to proces, rozpoczęliśmy prace nad treściami, które zwiększą widoczność marki Twinson na słowa kluczowe produktowe jak np. "system tarasowy" czy "deska kompozytowa montaż". Aby osiągnąć zadowalające wyniki, działania nasze podzielone zostały w proporcjach:

 • 70% optymalizacja techniczna strony internetowej oraz content marketing,
 • 15 % link building,
 • 15% social media.

Skupiliśmy się na systematycznym działaniu i powolnym zdobywaniu lepszych z miesiąca na miesiąc pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Jesteśmy zwolennikami link buildingu, który jest naturalny. Wykorzystaliśmy wszystkie serwisy klienta i oficjalne miejsca takie jak kanał YouTube i Facebook do budowania sieci linków, które nie znikną po kilku miesiącach. Po 12 miesiącach osiągnęliśmy satysfakcjonujący wynik, który po 2 latach pracy przeszedł nasze oczekiwania.

Content marketing dla marki Twinson

Content marketing, czyli marketing treści to działa mające na celu pozyskanie zainteresowania użytkownika we wczesnej fazie lejka sprzedażowego. Działania nasze dla marki Twinson polagają na opracowaniu strategii content marketingowej, zaplanowaniu, przygotowaniu nowych treści oraz optymalizacji już istniejących. Konkretnie mamy tu na myśli:

 • tworzenie artykułów na stronę internetową,
 • przygotowanie materiałów video o różnej tematyce,
 • dystrybucję treści,
 • monitoring skuteczności działania.

Przykłady działania content marketingowego:

Działania z zakresu content marketingu (marketingu treści) wpisują się idealnie w koncepcję inbound marketingu prowadzonego przez markę Twinson.

Konfiguracja Google Search Console, Google Analytics oraz Menedżera tagów Google

Darmowe usługi Google Search Console i Google Analytics to najpopularniejsze rozwiązania informujące właściciela witryny (serwisu WWW) o tym, jak stronę internetową widzi wyszukiwarka Google oraz jakie osiąga wyniki. W ramach prac nad pozycjonowaniem strony internetowej wdrażamy i konfigurujemy oba rozwiązania, tak, aby działały poprawnie a klient widział w nich najważniejsze informacje. Łączymy oba narzędzia, konfigurujemy cele i zdarzenia. Dzięki temu nie tylko mamy wgląd w analitykę, ale przede wszystkim w skuteczność serwisu WWW

Efekty prac pozycjonowania

Dzięki odpowiedniej strategii SEM i uruchomieniu oddzielnego serwisu WWW (poza serwisem korporacyjnym Deceuninck) zwiększyliśmy w pierwszym roku ruch z wyszukiwarki Google o 120% (rok do roku), a w kolejnym roku o 170% (rok do roku). 

Kotynuujemy współpracę z klientem realizując również kampanie reklamowe, wykorzystując GoogleAds i Facebook Ads oraz YouTube SEO.

Kompleksowa obsługa marki Twinson realizowana jest przez zespół Honki Digital Agency

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie lokalne

Google ads i youtube ads

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zadzwoń do nas

Czekamy na Twój telefon.
Poniedziałek – piątek: godz. 9:00 – 17:00

HONKI Search

ul. Ratajczaka 26/5, 61-815 Poznań, Polska

tel. + 48 61 852 83 00

E-mail: hi@honki.pl

Na GoogleMaps