Pozycjonowanie serwisu WWW lnb.pl. Case study.

LNB to jeden z największych producentów dodatków paszowych w Polsce. Marka LNB należy do Cargill Polska. Zajęliśmy się pozycjonowaniem serwisu internetowego lnb.pl

O MARCE LNB FIRMY CARGILL POLSKA

Marka LNB z siedzibą w Kiszkowie znana jest w branży rolniczej od dziesiątków lat. Inwestycje w park maszynowy oraz systemy jakości i bezpieczeństwa pozwoliły szybko urosnąć firmie na lidera w branży. W ofercie firmy znajdują się premiksy, prestartery, koncentraty, mieszanki paszowe i preparaty mlekozastępcze. Działania z zakresu pozycjonowania serwisu WWW stanowiły część szerszych prac prowadzonych przez Honki.

AUDYT SEO PODSTAWĄ DZIAŁAŃ POZYCJONOWANIA

Nie jest nowością, że dobry plan jest podstawą sukcesu, ale żeby wszedł w życie, poprzedzają go wnikliwe analizy i badania. W przypadku firmy LNB mieliśmy szerokie pole do popisu, ponieważ firma nie posiadała aktualnych i bieżących informacji na temat konkurencji w Internecie zebranych w formie raportu. Mogliśmy rozpocząć prace od wnikliwego audytu SEO.

Co nas ucieszyło, czas na poprawę aktualnej sytuacji nie został nam narzucony, tak więc mogliśmy pracować w swoim tempie, mając czas na:

 • analizę, rekomendacje i wdrożenie zmian w kodzie strony WWW,
 • analizę, rekomendacje i wdrożenie zmian w treściach strony WWW,
 • analizę, rekomendacje i wdrożenie planu link buildingu.

Na tym etapie przejęliśmy również zarządzanie narzędziami Google. Uporządkowaliśmy i skonfigurowaliśmy na nowo Google Analytics oraz Google Search Console. Dodaliśmy również Google Tag Managera.  

CEL POZYCJONOWANIA

Celem pozycjonowania, jaki został wypracowany w czasie warsztatów z klientem, było uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania na frazy produktowe i najważniejsze kategorie produktowe. To oczywiście jest kluczowe dla większości klientów. Mając listę słów kluczowych interesujących klienta i wyniki analizy, określiliśmy ostateczny zestaw fraz do pozycjonowania. Poza kilkunastoma słowami kluczowymi strategia nasza zakładała pozyskanie dodatkowego ruchu z fraz tzw. długiego ogona.

Wybrane słowa kluczowe:

 • Dodatki paszowe
 • Mieszanki paszowe
 • Pasze dla drobiu
 • Pasze dla trzody
 • Premiksy
 • Preparaty mlekozastępcze
 • Prestartery
 • Producent dodatków paszowych
 • Producent mieszanek paszowych
 • Producent pasz
 • Producent premiksów
 • Aminokwasy dla cieląt
 • Żywienie mineralne jałówek
 • Przyrosty cieląt 

OPTYMALIZACJA SERWISU WWW

Strona internetowa LNB.pl była zarządzana przy pomocy systemu CMS PageEditor. To autorski CMS, którego jesteśmy twórcami. Ponieważ rozwijany jest również pod kątem łatwego pozycjonowania, praca na nim nie stanowiła problemu. System CMS generuje perfekcyjną mapę strony (sitemap.xml), ma poprawny układ Meta znaczników i podlega bieżącej optymalizacji pod wyszukiwarki interentowe. Tak naprawdę do optymalizacji pozostała nam sfera sposobu zastosowania edytorów treści. Przeanalizowaliśmy wszystkie strony serwisu WWW i zauważyliśmy konieczność uporządkowania nagłówków - nadając im bardziej funkcjonalny niż estetyczny wymiar - oraz optymalizacji grafik.

W pierwszej kolejności:

 • usunęliśmy podwójne H1,
 • dodaliśmy nagłówki H2 i H3,
 • zoptymalizowaliśmy grafiki, zmieniając ich nazwę oraz dodając ALTy,
 • sprawdziliśmy przekierowania 301 i błędy 404,
 • poprawiliśmy linkowanie wewnątrz serwisu WWW,
 • zmieniliśmy tytuły stron (Title) nadając im rekomendowaną długość i odpowiednią treść,
 • zmieniliśmy opisy stron (Description) nadając im rekomendowaną długość i odpowiednią treść.

W efekcie prac serwis szybciej się wczytywał i miał zgodną z dobrymi praktykami konstrukcję HTMLa. Na tym etapie mogliśmy już ręcznie zgłosić sitemap.xml przy pomocy Search Console klienta oraz sprawdzić jeszcze raz indeksowanie serwisu WWW.

OPTYMALIZACJA TREŚCI STRONY WWW

Mieliśmy szczęście, że klient dysponował treściami adekwatnymi do słów kluczowych, jakie zostały zakontraktowane. Część treści była już umieszczona w serwisie WWW, a część musieliśmy na podstawie materiałów klienta oraz materiałów zewnętrznych przygotować. Po uporządkowaniu struktury treści zajęliśmy się jej optymalizacją tj. odpowiednim podziałem na akapity, wydłużeniem, zmianą stylu, czasami charakteru, a przede wszystkim nasyceniem słowami kluczowymi każdej strony WWW. Przygotowaliśmy nowe grafiki, aby teksty wyglądały atrakcyjnie dla czytelnika i dla Googla, a zastosowane w serwisie WWW grafiki były wyświetlane w wynikach wyszukiwania grafik.

Mając wytyczne dotyczące optymalizacji treści, copywriterzy zmienili opisy znaczników Title oraz Description, aby poprawić widoczność witryny.

CONTENT MARKETING

Mając listę słów kluczowych oraz materiały od klienta łatwo dało się zauważyć, że potrzebujemy więcej nowej treści. Ponieważ copywritingiem zajmujemy się od powstania agencji, przygotowanie kilku tekstów pod wybrane frazy nie stanowiło problemu. Stosując w praktyce zasady Content Marketingu przygotowywaliśmy treści, które pomagają odwiedzającym serwis WWW LNB rozwiązać problem, edukują oraz angażują. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo zajęcia w wyszukiwarce pozycji przed konkurencją, podczas tworzenia treści pod wyszukiwarki korzystamy z narzędzi takich jak np. SEMSTORM lub SENUTO. Każde z nich służy ogólnie mówiąc do tego samego, ale w odrobinę inny sposób dostarcza wartościowych dla analityka SEO i copywritera SEO przydatnych danych.

OPTYMALIZACJA LINKÓW

Optymalizacja linków strony to działanie, które w założonej strategii pozycjonowania miało najmniejsze znaczenie dla pozycjonowanej witryny. Pracując nad treścią serwisu WWW, uporządkowaliśmy i zbudowaliśmy strukturę linków wewnętrznych. Praca nad linkami zewnętrznymi polegała na uporządkowaniu danych teleadresowych znajdujących się w Internecie, usunięciu treści niepoprawnych, wczytanych najczęściej automatycznie oraz dodaniu klienta do kilkudziesięciu najważniejszych katalogów online.

EFEKTY POZYCJONOWANIA SERWISU WWW LNB.PL

Pozycjonowanie serwisu WWW Lnb.pl obejmowało prace analityczne, porządkowe, optymalizacyjne oraz twórcze. Zaplanowane na kilka miesięcy działanie przyniosło oczekiwane rezultaty, co objawiło się lepszą indeksacją serwisu WWW oraz bardziej wartościowym ruchem. Zmniejszyliśmy do minimum odwiedziny użytkowników przypadkowych, którzy spędzali w serwisie WWW kilka sekund i z niego wychodzili. Nowe treści i optymalizacja treści przyniosły nam:

 • wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania na określone w umowie słowa kluczowe,
 • większy ruch organiczny z wyszukiwarki Google,
 • zwiększającą się liczbę odwiedzin z miesiąca na miesiąc,
 • bardziej wartościowy ruch i większą liczbę zapytań,
 • wzmocnienie wizerunku klienta jako eksperta w swojej branży. 

Porównując miesiące sierpień 2018 i sierpień 2019 widać jak na dłoni skok do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania wybranych fraz. Stanowią one zaledwie fragment większej całości, która składała się na wzrost odwiedzin z wyników wyszukiwania Google o 41%.

Pozycjonowanie serwisu WWW

Innym wynikiem, jakiego mogliśmy się spodziewać to wzrost liczby nowych użytkowników i wzrost sesji o blisko 30%.

Artykuły polecane na Blogu:

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie lokalne

Google ads i youtube ads

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zadzwoń do nas

Czekamy na Twój telefon.
Poniedziałek – piątek: godz. 9:00 – 17:00

HONKI Search

ul. Ratajczaka 26/5, 61-815 Poznań, Polska

tel. + 48 61 852 83 00

E-mail: hi@honki.pl

Na GoogleMaps